FAQ - najczęściej zadawane pytania

Tak, z każdą Parą podpisujemy odpowiednią umowę na wykonanie reportażu ślubnego. Jest to zabezpieczenie zarówno dla Was jak i dla nas. Zainteresowane Pary otrzymują wgląd do umowy  drogą elektroniczną przed jej podpisaniem lub osobiście na spotkaniu.
Czas oczekiwania zależy od kilku czynników – między innymi od ilości zdjęć z danego reportażu oraz terminu sesji plenerowej. Przeważnie ten czas wynosi od 1 miesiąca do maksymalnie 6 miesięcy. Konkretny czas oczekiwania na zdjęcia jest wpisywany w umowę podczas jej podpisywania.
Jeśli Wasze przygotowania mają się odbyć w dwóch różnych miejscach jednocześnie, nie musicie się martwić. Dla nas to żaden problem. Michalina będzie towarzyszyć od początku przygotowań Pannie Młodej, a jednocześnie ja (Adam) dotrzymam towarzystwa Panu Młodemu. Dzięki temu reportaż z Waszego wyjątkowego dnia będzie kompletny i nic nie ujdzie naszej uwadze.
Sesja narzeczeńska to bardzo dobry pomysł z kilku powodów. Jest to niesamowita pamiątka z czasu przygotowań do ślubu, dodatkowo jest to okazja na zapoznanie się z Nami oraz naszym stylem pracy. To również bardzo dobry wybór dla osób bez doświadczenia przed obiektywem. Podczas takiej sesji staramy się stworzyć przyjazną atmosferę, która później zaowocuje większą swobodą i pewnością siebie podczas reportażu. Ponadto w trakcie takiej sesji nawiązujemy nić porozumienia z Wami co znacząco ułatwia późniejszą pracę.
Obecnie mieszkamy w Wieluniu (woj. łódzkie)  jednak jesteśmy w stanie dojechać na terenie całej Polski. Jesteśmy mobilni i sporo podróżujemy po kraju, dlatego nie jest dla nas wyzwaniem wyjazd na zdjęcia do Wrocławia, Warszawy, Katowic, w góry lub nad morze. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.
Podczas wstępnej selekcji odrzucamy zdjęcia, które są niedoskonałe technicznie. Na tym etapie, zwykle mamy po kilka fotografii z ważnych momentów. Następny etap selekcji polega na wybraniu najlepszych ujęć. Zwracamy wtedy uwagę na różne detale np. zamknięte oczy lub niekorzystna mina osoby na zdjęciu. Przez cały czas staramy się, by Para Młoda była w centrum wydarzeń, dlatego najważniejszym jest ukazanie Was z najbardziej korzystnej strony.

Pytania techniczne

Zdjęcia dostarczamy osobiście w formie cyfrowej (+ ewentualne odbitki w zależności od wybranego pakietu), jeżeli ślub odbywał się daleko od nas, wysyłamy zabezpieczony nośnik kurierem. Zdjęcia będą zapisane w formacie .jpg w dwóch rozdzielczościach -jednej mniejszej (full HD) do oglądania na wyświetlaczach typu: TV, komputer, laptop, telefon, a drugiej większej przygotowanej pod druk.

Obecnie: 2x Sony A7 III oraz kilka obiektywów stałoogniskowych oraz zmiennoogniskowych Sigma tylko najwyższej serii ART.

Przeważnie są to lampy błyskowe, wyzwalacze, softboxy, blenda i statyw. 
Wszystkie zdjęcia wykonujemy w tzw. „Negatywie Cyfrowym” potocznie nazywanym formatem RAW. Są to surowe dane z matrycy aparatu, które należy poddać odpowiedniej postprodukcji w przeznaczonym do tego programie. W ogromnym skrócie RAW daje większe możliwości podczas obróbki zdjęcia i pozwala wydobyć z niego dużo więcej szczegółów oraz kolorów. Używamy tego formatu, po to, abyście otrzymali jak najlepsze zdjęcia.
Posiadamy profesjonalny monitor graficzny oraz własny kalibrator (urządzenie do odpowiedniej regulacji wyświetlanych kolorów). Monitor kalibrujemy w odpowiednich odstępach czasu. To pozwala nam na odpowiedzialną pracę z kolorem. Uważamy, że jest to podstawa dobrych zdjęć. Nawet najlepszy aparat i obiektyw zawiodą jeśli, ktoś będzie próbował obrabiać zdjęcia na nieodpowiednio przygotowanym monitorze. Jeśli wybierzecie innego fotografa, upewnijcie się, że korzysta z profesjonalnego i skalibrowanego monitora, bo później może się okazać, że Wasze twarze na zdjęciach w kościele będą zielone, a kolor sukni ślubnej będzie wpadać w fiolet.

Inne

Zdjęcia do fotoalbumu wybierzecie sami, ponieważ będzie to Wasza pamiątka. Ilość potrzebnych fotografii zależy od wybranego przez Was rozmiaru i ilości stron fotoalbumu.
Znamy dobrze język angielski, zatem nie będzie problemu z porozumieniem się w tym języku.
Tak, jesteśmy otwarci na wyzwania, lubimy fotografię portretową i sesje plenerowe, w tym sesje rodzinne.  Ponadto interesujemy się fotografią motoryzacyjną.
Zgoda jest dobrowolna, jednak domyślnie umieszczamy taki zapis w umowie. Dzięki wyrażonej zgodzie możecie oglądać zdjęcia innych Par i określić czy jesteście zainteresowani naszym stylem pracy. Jest to niezbędne do rozszerzania i aktualizacji naszego portfolio. Dlatego z góry dziękujemy za wyrażenie takiej zgody i wsparcie rozwoju branży fotograficznej 🙂
Mamy świadomość, że dzień Ślubu jest ważny dla wszystkich gości i że każdy z nich posiada własny aparat (chociażby w telefonie). Mocno utrudnia nam fotografowanie, kiedy któryś z gości wchodzi cały czas w kadr ze swoim aparatem. W takim przypadku wiele zdjęć może zostać zepsutych. To samo tyczy się kamerzysty. Z doświadczenia wiemy, że zarówno my jak i on chcemy uchwycić to, co najlepsze i ostatecznie zdarza się tak, że kamerzysta jest na zdjęciach, a my na filmie.
Witaj! W czym możemy Ci pomóc?